Lakovací technologie

zpět na hlavní stranu

Klademe velký důraz na to, abychom mohli našim zákazníkům zaručit tu nejvyšší kvalitu lakování. K tomu využíváme moderní lakovací technologie, profesionální postupy a skvělý tým pracovníků.

Lakovací kabiny

Lakovací kabina

V naší autolakovně disponujeme dvojicí lakovacích kabin. Jejich účelem je zaručit bezprašné prostředí při lakování a také odvádět těkavé látky, které jsou v barvách obsaženy. Po skončení lakování se vnitřní prostor kabiny rozehřeje na 60°C a výrazně tak urychluje a zkvalitňuje schnutí a dozrávání nového laku na vozidle.

Všechny lakované plochy tak mají šanci se uzavřít v prostředí, které je s využitím vzduchových filtrů vyčištěno od veškerého prachu. To je velký výhoda oproti lakování „v garáži“, kde jemný prach vzniklý při broušení jednotlivých součástí, či běžně přítomný ve vzduchu, může snadno ulpět na čerstvě lakované ploše.

Díky tomu, že používáme lakovací kabiny, můžete si být jisti, že budete mít auto po opravě k dispozici hned, jakmile bude lak dostatečně vytvrzený. Dokonce už druhý den můžete jít s autem bez obav do myčky.

Spektrometr a software

Autolakovna D&P Lack Design používá RapidMatch X-5

Využíváme kompletní stanici PPG pro barevný mix, která se skládá ze spektrometru RapidMatch X-5 a softwarové aplikace PaintManager. RapidMatch X-5 je výkonné zařízení, které se používá pro zjištění nejlepší shody z databáze barevných receptur.

Jako jediný přístroj v autoopravárenství využívá měření optických vlastností povrchu v pěti úhlech, což poskytuje výborné výsledky i u speciálních metalických barev a dalších nestandardních odstínů. Údaje z kolorimetru jsou následně zavedené do výkonné aplikace PaintManager, jejíž úlohou je najít tu nejlepší kombinaci originálních odstínů, které spolu dají výslednou barvu. Veškerá data jsou plynule aktualizována prostřednictvím internetu z aktuální databáze odstínů PPG.

RapidMatch X-5 umožňuje velmi rychle nalézt správnou barvu pro lakování nového i staršího dílu a spolu s PaintManagerem úplně odstraňuje faktor odhadu při přípravě finálního odstínu. Díky těmto produktům mají naši zákazníci jistotu, že lakované díly budou k nerozeznání od těch okolních.

Ekologické technologie

Ekologické laky PPG

Jak je už několik let standardem, používáme výhradně vodou ředitelné laky značky PPG, která patří ke špičce v oboru. Díky využití lakovacích kabin jsou všechny těkavé látky z barev odváděny z prostoru lakovny a vzduch je zároveň i filtrován.

Veškeré zbytky a chemikálie jsou pravidelně předávány k ekologické likvidaci jako toxické odpady, prostřednictvím specializované firmy.